Szukaj

Infolinia

Dla Państwa wygody została uruchomiona infolinia dotycząca aptek stacjonarnych: czynna w godzinach 9.00-17.00
z tel. stacjonarnych
801 506 507
z tel. komórkowych
(12) 647 14 48

Kategorie

CSIOZ

Cena dostawy

9,98zł


Zamówienie powyżej 250zł dostarczamy bezpłatnie.

Paracetamol Accord tabl. 500mg 100 tabl.

Paracetamol Accord tabl. 500mg 100 tabl. Powiększ do pełnego rozmiaru

Lek OTC - Paracetamol Accord 500 mg  100 tabletek.

Więcej szczegółów

14,98 zł

LEK OTC :


Opis:

Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.


Skład:

500 mg paracetamolu


Składniki:

skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.


Wskazania:

Gorączka (w przebiegu przeziębienia, grypy, chorób zakaźnych wieku dziecięcego, po szczepieniach), leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, także migrenowe, ból zębów, ból związany z ząbkowaniem, ból gardła, ból ucha, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle miesiączkowe, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych).


Przeciwwskazania:


Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, choroba nerek lub wątroby, niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistość hemolityczna, spożywanie dużej ilości alkoholu, jeśli pacjent chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, odwodnienie lub długotrwałe niedożywienie, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Badania nad paracetamolem nie wykazują niekorzystnego wpływu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Podczas ciąży można stosować paracetamol w zalecanych dawkach. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez dłuższy czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma jakiegokolwiek działania niepożądanego na dziecko karmione piersią. Kobiety w ciąży mogą stosować paracetamol lecz w dawkach nie większych niż zalecane. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność.


Ostrzeżenia:

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: doustnych leków przeciwzakrzepowych, ryfampicyny i izoniazydu, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów, sulfinpirazonu, metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Możliwe działania niepożądane: W przypadku doraźnego stosowania paracetamolu działania niepożądane występują rzadko. Mogą wystąpić: reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty; ponadto zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka, po przedawkowaniu – zaburzenia czynności wątroby lub nerek). Bardzo rzadko może wystąpić zmniejszenie liczby krwinek białych lub płytkowych we krwi oraz zmiany chemiczne w barwniku krwi – hemoglobinie (methemoglobinemia).

Przedawkowanie: W ciągu kilku do kilkunastu godzin po przyjęciu paracetamolu mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Może rozwinąć się uszkodzenie wątroby, objawiające się rozpieraniem w nadbrzuszu, nudności i żółtaczka.
W każdym przypadku przyjęcia dawki paracetamolu większej niż zalecana trzeba sprowokować wymioty i natychmiast skontaktować się z lekarzem.


Sposób użycia:

Tabletkę należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody. Ewentualnie rozpuścić tabletkę w szklance wody, dobrze wymieszać i wypić.
Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (masa ciała powyżej 55 kg): 1 lub 2 tabletki, jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): połowa tabletki, maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): 1 tabletka, maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): 1 tabletka, maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.


Podmiot odpowiedzialny:


Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
Marynarska Business Park,
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.




Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Koszyk Złóż zamówienie

NOWOŚĆ !

ODBIÓR OSOBISTY MOŻLIWY WE WSZYSTKICH APTEKACH NA TERENIE KRAKOWA BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW DOSTAWY.

Poradź się farmaceuty

Masz pytania na temat leków - skontaktuj się z naszym farmaceutą »

Chronimy naszych klientów: