Szukaj

Infolinia

Dla Państwa wygody została uruchomiona infolinia dotycząca aptek stacjonarnych: czynna w godzinach 9.00-17.00
z tel. stacjonarnych
801 506 507
z tel. komórkowych
(12) 647 14 48

Kategorie

CSIOZ

Cena dostawy

9,98zł


Zamówienie powyżej 250zł dostarczamy bezpłatnie.

Theraflu Zatoki 10 saszetek

Theraflu Zatoki 10 saszetek Powiększ do pełnego rozmiaru

Udrażnia nos i zatoki.

Więcej szczegółów

23,98 zł

Opis:

Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok.

Skład:
1 saszetka zawiera:
paracetamol 650 mg,
chlorowodorek fenylefryny 10 mg

Wskazania do stosowania:
Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:
- nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
- aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO,
- dzieci poniżej 12 lat,
- stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
- współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
- wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.
W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach.
W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.


Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Koszyk Złóż zamówienie

Poradź się farmaceuty

Masz pytania na temat leków - skontaktuj się z naszym farmaceutą »

Chronimy naszych klientów: