Szukaj

Kategorie

CSIOZ

Cena dostawy

9,98zł


Zamówienie powyżej 250zł dostarczamy bezpłatnie.

Paracetamol Aurovitas 0,5 g 50 tabletek

Paracetamol Aurovitas tabl. 0,5 g 50 tabl. Powiększ do pełnego rozmiaru

Paracetamol Aurovitas   0,5 g 50 tabletek

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie

6,98 zł

LEK OTC:


Opis:

Paracetamol Aurovitas to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w formie tabletek. Produkt leczniczy można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 10 lat i masie ciała co najmniej 40 kg.


Skład:

paracetamol 500mg.



Składniki:

Skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.


Wskazania:

Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i/lub gorączki.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.


Ostrzeżenia:

Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzoną czynnością nerek oraz u osób z zaburzoną czynnością wątroby.

W czasie stosowania Paracetamolu Aurovitas nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Lek zawiera paracetamol, więc aby uniknąć przedawkowania, należy upewnić się, czy inne przyjmowane przez pacjenta produkty nie zawierają również tej substancji czynnej.

Lek zawiera sorbitol, dlatego w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem.

Długotrwałe leczenie (dorośli powyżej 10 dni) należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.


Sposób użycia:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.
Odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny i nie należy przyjmować więcej niż 4 dawki na dobę.
Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka trwa ponad 3 dni, lub następuje pogorszenie objawów, lub występują inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W tym przypadku należy pominąć zapomnianą dawkę i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze.


Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat starsze (o masie ciała powyżej 55):

Należy przyjąć jedną do dwóch tabletek Paracetamol Aurovitas 500mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3000mg).



Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg):

Należy przyjąć jedną tabletkę Paracetamol Aurovitas 500mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 4 tabletki (2000mg).



Podmiot odpowiedzialny:

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa



Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Koszyk Złóż zamówienie

Poradź się farmaceuty

Masz pytania na temat leków - skontaktuj się z naszym farmaceutą »