Szukaj

Kategorie

CSIOZ

Cena dostawy

9,98zł


Zamówienie powyżej 250zł dostarczamy bezpłatnie.

Fervex 12 saszetek o smaku malinowym

Fervex 12 saszetek o smaku malinowym Powiększ do pełnego rozmiaru

Fervex 12 saszetek o smaku malinowym

Więcej szczegółów

24,98 zł

LEK OTC:


Opis:

Lek złożony Fervex o smaku malinowym zawiera paracetamol, czyli substancję o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. W składzie jest również maleinian feniraminy. Feniramina odpowiada za zmniejszenia przekrwienia oraz obrzęku śluzówki nosa. Ogranicza wytwarzanie wydzieliny, a także blokuje łzawienie oczu i odruch kichania. Kwas askorbowy, czyli witamina C pomaga skrócić czas trwania infekcji.


Skład:

Maleinian feniraminy 25 mg, paracetamol 500 mg, kwas ascorbowy 200 mg.


Składniki:

sacharoza (11,555g), kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa, aromat malinowy (octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan).


Wskazania:

doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.


Ostrzeżenia:

W przypadku chorych na cukrzycę należy uwzględnić obecność w leku cukru, którego zawartość wynosi 11,5 g w jednej saszetce.

- Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
- Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.


Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.


Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia.


Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek może być stosowany u dzieci powyżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne.


Sposób użycia:

2-3 razy na dobę rozpuszczając po 1 saszetce na szklankę wody. Zachowaj co najmniej 4-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie stosuj leku dłużej niż 5 dni, chyba że lekarz zalecił inaczej.


Podmiot odpowiedzialny:

BRISTOL MYERS SQUIBB

Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Koszyk Złóż zamówienie

Poradź się farmaceuty

Masz pytania na temat leków - skontaktuj się z naszym farmaceutą »